Rendezvények

“Ez Ahmad ibn Fadlán … könyve, amelyben beszámol arról, hogy a türkök, a kazárok, a rúszok, a szaqlabok, a baskírok és mások földjén mit figyelt meg a saját szemével….”

Ibn Fadlán

2020.

Február 4.
Február 8.
Március 6-8.
Március 12-16.
Június 5-7.
Július 24-26.
Szeptember 4-6.
Szeptember 19-20.
Szeptember 27.
Október 10.
Október 23-25.
November 6. 

Sárospatak
Pozsony (SK)
Pálháza
Szentpétervár (RU)
Sárospatak
Szigethalom
Nyíregyháza – Sóstó
Gödöllő
Szentes
Sződ
Abaújvár
Csömör

Előadás az Árpád Vezér Gimnáziumban
Early Medieval Forum
A Keleti Szövetség születésnapja
REKON Fest
Pataki Csörte
Korismereti Találkozó és Történelmi Vásárok
Pataki Csörte
Az Aranyló Legendája
Attila Örökösei kiállításmegynitó a Koszta József Múzeumban
Roving Marks
Pataki Csörte
A Közösségi Régészet Egyesület konferenciája

2019.

Február 2.
Február 16-17.
Március 23.
Március 30. 
Április 13-20.
Május 10-12.
Május 31. – Június 2.
Június 6-8.
Június 22-23.
Június 29-30.
Július 4-7.
Július 12-14.
Augusztus 2-4. 

Augusztus 17-19. 
Szeptember
Szeptember 7-15.
Október 5. 
Október 12.
Október 18-20. 

November 15-16.
November 30. – December 1.

Pozsony
Pálháza
Szigethalom
Budapest
Jászjákóhalma
Muhi
Neustadt (G)
Sárospatak
Neofit Rilski (BG)
Alsószeli (SK)
Nagyvárad (RO)
Visegrád
Wolin (PL)
Esztergom
Szigethalom
Biskupin (PL)
Budapest
Sződ
Timár
Budapest
Budapest

Early Medieval Forum
A Keleti Szövetség születésnapja
Fegyverzajos télkergeteés az Emese Várispánságban
Hagyományőrző Workshop Aquincumban
Régészeti feltárás
Muhi csata emlékrendezvény
Burgfest
Szent Erzsébet Napok
Historical Park megnyitó
Alsószeli Jurtanapok
Festivalul Medieval al Cetatii Oradea
Visegrádi Palotajátékok és Történelmi Vásárok
XXV. Wolin Festival
ESZTÖR Napok
Korismereti Találkozó az Emese Várispánságban
XXV. Festyn Archeologiczny
III. Hagyományőrző Workshop az Aquincumi Múzeumban
Roving Marks
Pataki Csörte
Hadak Útján – A népvándorlás kor fiatal kutatóinak XXIX. konferenciája
Történelmi Vásárok

2018.

Február 3.
Március 3-4.
Március 6.
Március 24-25.
Április 20-22.
Május 12.
Május 26.
Június 13-17.
Június 30-Július 1.
Július 6-8.
Július 13-15.
Július 20-22.
Július 23-29.
Augusztus 3-5.
Augusztus 10-12.
Augusztus 18-19.
Szeptember 8-9.
Szeptember 15.
Szeptember 15-23.
Szeptember 28.
Október 20-22.
November 2-3.
December 8-9.

Pozsony (SK)
Pálháza
Budapest
Szigethalom
Abaújvár
Muhi
Budapest
Szabolcs
Németlipcse (SK)
Nagyvárad (RO)
Visegrád
Szentjobb (RO)
Moesgaard (DK)
Wolin (PL)
Bugacpuszta
Esztergom
Szigethalom
Királyrét
Biskupin (PL)
Budapest
Pusztafalu
Jászjákóhalma
Budapest

Early Medieval Forum
a Keleti Szövetség születésnapja
Könyvbemutató az MTA BTK-n
Fegyverzajos Télkergetés
Pataki Csörte
Muhi Csata
Régészet Napja az MTA-n
Szentjobb Szabolcson
Utgard
Nagyváradi Várjátékok
Történelmi Vásárok és Visegrádi Palotajátékok
Vissza a Lovagkorba
Moesgaard Viking Moot
XXIV. Nemzetközi Vikingek és Szlávok Fesztiválja
Kurultáj
ESZTÖR Napok
Korismereti Találkozó az Emese Várispánságban
Aranyosi János és Vékony Viktória esküvője
XXIV. Festyn Archeologiczny
Kutatók Éjszakája
Pataki Csörte
Régészeti feltárás
Történelmi Vásárok

2017.

Január 21.
Március 10-12.
Március 25.
Április 28-30.
Május 13-14.
Május 20.
Május 21.
Június 2-4.
Június 17.
Július 7-9.
Július 8-10.
Július 14-16.
Július 29.
Augusztus 3-6.
Augusztus 11-13.
Augusztus 18-20.
Augsztus 18-20.
Szeptember 8-10.
Október 18.
November 10-12.
December 9.
December 16.

Károlyfalva
Hercegkút
Budapest
Ribe (DK)
Muhi
Rakamaz
Királyhelmec (SK)
Pliszka (BG)
Hidasnémeti
Nagyvárad (RO)
Kernavé (LT)
Moszkva (RU)
Abaújvár
Wolin
Bugacpuszta
Esztergom
Biskupin (PL)
Szigethalom
Jászberény
Szentjobb (RO)
Budapest
Nagykálló

Pataki Lovagok Edzőtábor
Pataki Csörte
I. Történelmi Vásárok
Internationalt Vikingemarked
Muhi Csata
Turul Ünnep
Jótékonysági Megmozdulás
Ősök Napja – Дни на предците
Szent László Napok
Nagyváradi Várjátékok
17th International Festival of Experimental Archaeology
Ragnarök
IX. Abaújvári Várfesztivál
XXIII. Nemzetközi Vikingek és Szlávok Fesztiválja
Ősök Napja
Árpádok Legendája
XXIII. Festyn Archeologiczny
Siege of Szigethalom
Süvegcsúcs bemutatása a Jász Múzeumban
Vissza a Lovagkorba
II. Történelmi Vásárok
Keleti Gyepű – Napforduló Ünnep

2016.

Február 13.
Március 19.
Március 28.
Május 4-17.

Május 13-15.
Május 21-22.
Június 3-5.
Június 18.
Július 2.
Július 23.
Július 23.
Augusztus 2-7.
Augusztus 12-14.
Augusztus 23-30.
Augusztus 30.
Szeptember 1-9.
Szeptember 10-11.
Szeptember 17-25.
Október 15.
November 5-6.
December 21-22.

Zempléni-hegység
Szigethalom
Nyíregyháza-Sóstó
Tekirdag, Edirne, Eszkisehir, Ankara, Isztambul (TR)
Regöly
Romans’d Isonzo (I)
Pliszka (BG)
Dunaújváros
Kluknava (SK)
Abaújvár
Nagyvárad (RO)
Wolin (PL)
Bugacpuszta
Talgar (KZ)
Szombathely
Cholpon Ata (KG)
Szigethalom
Biskupin (PL)
Debrecen
Zempléni-hegység
Rakamaz

Téli túra a Zemplénben
Fegyverzajos Télkergetés az Emese Várispánságban
Falusi Húsvét Nyíres Faluban
Törökországi út a Magyar-Turán Alapítvány szervezésében

Megmaradni Koppány földjén
Rievocazione di Storia Longobardi
Ősök Napja
Turul Népe
Kastélyfesztivál
VIII. Abaújvári Várfesztivál
Nagyváradi Várnapok
XXII. Nemzetközi Vikingek és Szlávok Fesztiválja
Kurultáj
“Ulu Dala Ruhy” Nagy Sztyeppe Gyermekei
Savaria Karnevál
Nomád Világjátékok
Korismereti Találkozó az Emese Várispánságban
Festyn Archeologiczny
Foedus Orientalis Kulturális Egyesület közgyűlése
Csapatközi túra a Zemplénben
Téli Napforduló

2015.

Január 21-24.
Február 14.
Február 28.
Március 13-15.
Március 20-22.
Március 21-22.
Március 28.
Április 18-19.
Április 26.
Május 7-11.
Május 15-16.
Május 15.
Május 30.
Május 30-31.
Június 5-7.
Június 5-7.
Június 6-7.
Június 13-15.
Június 26-28.
Július 4-5.
Július 10-12.
Július 25.
Augusztus 1-2.
Augusztus 14-16.
Augusztus 22.
Szeptember 4-6.
Szeptember 11-13.
Szeptember 12-20.
Szeptember 12.
Szeptember 25-27.
Október 3.
Október 16.

Zempléni-hegység
Debrecen
Debrecen
Sárospatak
Szigethalom
Katowice (PL)
Nagyhegyes
Berlin-Bruchmühle (D)
Tarhos
Rusborg (RUS)
Budapest-Aquincum
Budapest
Miskolc
Cividale del Fliuri (I)
Pliszka (BG)
Haugesund/Karmøy (NO)
Ópusztaszer
Stavanger, Møllebukta (NO)
Szántódpuszta
Kluknava (SK)
Visegrád
Abaújvár
Wolin (PL)
Bugacpuszta
Tornalja (SK)
Kisvárda
Szigethalom
Biszkupin (PL)
Nyíregyháza-Sóstó
Zebegény
Hatvan
Százhalombatta

Kísérleti túra a Zemplénben
Keleti Szövetség Születésnap
Pagan’s Night
Pataki Csörte
Fegyverzajos Télkergetés az Emese Várispánságban
Lengyel-Magyar Barátság Napja
Honfoglalók Napja
9. Wikinger und Mittelalter Spektatel
Libástanya
X. Rusborg Festival
Floralia
Rendőrnap
Régészet Napja a Herman Ottó Múzeumban
Anno Domini 568
Ősök Napja – Дни на предците
Vikingfestivalen
Nyílzápor
Vikingmarked
Harcosok Völgye
Zámocke Hry
Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok
VII. Abaújvári Várfesztivál
XXI. Nemzetközi Vikingek és Szlávok Fesztiválja
Ősök Napja
VI. Középkori Kavalkád
III. Kisvárdai Szent László Vígasságok
X. Korismereti Találkozó az Emese Várispánságban
XXI. Festyn Archeologiczny/XXI. Régészeti Fesztivál
Ízes Kalandok Nyíres Faluban
Isten Ostorai – Élet és Hadi kultúra a Kárpát-medencében
Nemzeti Íjászszövetség 2015-ös konferenciája
XVIII. Régészeti Oktatónapok – Kísérleti Régészet

2014.

Március 1.
Március 15-16.
Március 29-30.
Március 29.
Április 11-13.
Április 26.
Május 10.
Május 31.
Június 7-8.
Június 13-15.
Június 21.
Június 21.
Június 28-29.
Július 5-6.
Július 26.
Augusztus 1-3.
Augusztus 8-10.
Augusztus 16.
Augusztus 16.
Augusztus 30.
Augusztus 29-31.
Szeptember 5-7.
Szeptember 27.
December 27-29.

Vál
Sárospatak
Krakkó (PL)
Győrtelek
Dunaszerdahely (SK)
Budapest
Tiszafüred-Kócsújfalu
Pécsbagota
Tornalja (SK)
Szántódpuszta
Hidasnémeti
Abaújvár
Ópusztaszer
Kluknava (SK)
Debrecen
Wolin (PL)
Bugacpuszta
Abaújvár
Nagyhegyes
Nyíregyháza-Sóstó
Dunaszerdahely (SK)
Kisvárda
Nyíregyháza-Sóstó
Szigethalom

Lovas-gyalogos edzés
Sárospataki Csörte a Vízikapunál
Wolini gyakorlónap
Tavaszköszöntő
Ragnarök könyvbemutató
Könyvfesztivál
Kaparó Csárda Hagyományőrző Nap
Álmosvölgyi Várjátékok
V. Középkori Kavalkád
Harcosok Völgye
Felvidéki Fesztivál
Múzeumok Éjszakája
Nyílzápor
Zámocke Hry
Escrima Világbajnokság Gálaestje
XX. Nemzetközi Vikingek és Szlávok Fesztiválja
V. Kurultaj
VI. Abaújvári Várfesztivál
Kráter-tavi Íjászverseny
Családi Nap
II. Dunaszerdahelyi Kastélyfesztivál
II. Kisvárdai Szent László Vígasságok
Árpád-kori skanzen megynitója
Toportyán téli tábor az Emese Parkban

2013.

Június 7-9.
Július 15.
Július 7.
Július 13.
Július 27.
Augusztus 9-11.
Augusztus 31.
Szeptember 6-8.
Szeptember 13-15.

Kereki
Tornalja (SK)
Kluknava (SK)
Hajdúszoboszló
Abaújvár
Bugacpuszta
Szemere
Kisvárda
Szigethalom

Harcosok Völgye
III. Középkori Kavalkád
Zámocke Hry
V. Szoboszlói Várjátékok
V. Abaújvári Várfesztivál
II. Ősök Napja
Falunap
I. Kisvárdai Szent László Vígasságok
VIII. Korismereti Találkozó az Emese Várispánságban